+48 531 870 090 produkcja@mkchemix.com.pl

Obróbka CNC

Profesjonalne frezowanie w dowolnym materiale.
obróbka cnc

Obróbka metali CNC

MK Chemix specjalizuje się w technologii obróbki metali CNC. Oferujemy Państwu frezowanie CNC, toczenie CNC, gwintowanie i wiercenie. Jesteśmy jednym z najlepiej wyposażonych przedsiębiorstw działających na polskim rynku, która działa w branży obróbki skrawaniem CNC.

Naszymi klientami są przedsiębiorstwa, które prowadzą swój biznes na terenie Polski i całej Europy. Doświadczenie, które zebraliśmy od przeszło 10 lat pozwala nam na funkcjonowanie w obrębie przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, maszynowego oraz optycznego.

Zadzwoń teraz, dowiedz się więcej o obróbce CNC

Frezujemy w dowolnym metalu kolorowym i stali, drewnie, tworzywie sztucznym oraz wielu innych. Wszystkie zadania wykonujemy w oparciu o nowoczesne i wydajne maszyny sterowane numerycznie – stosowanie najnowszych technologii umożliwia nam nie tylko na standardową obróbkę powierzchni w 2D, ale też frezowanie 3D i 5D.

Frezowanie CNC, toczenie CNC, gwintowanie i wiercenie

Obróbka skrawaniem metali polega na nadaniu danym elementom oczekiwanych kształtów oraz wymiarów poprzez fragmentaryczne usuwanie części ich materiału. W ten sposób możliwa jest zmiana powierzchni przedmiotu – doprowadzenie go do stanu oczekiwanego przez odbiorcę.

Toczenie

Precyzyjna obróbka metali, w trakcie której dochodzi do połączenia działania ruchu obrotowego i liniowego. Przedmiot obrabiany zostaje poddany ruchowi obrotowemu, a ruch liniowy dotyczy narzędzia obrabiającego, czyli noża tokarskiego. W ten sposób możliwe jest toczenie metalu:

  • wzdłużne – kierunek noża jest wytyczony równolegle do osi przedmiotu,
  • poprzeczne – kierunek noża jest wytyczony prostopadle do osi przedmiotu,
  • zewnętrzne – tzw. obtaczanie,
  • wewnętrzne – tzw. wytaczanie,
  • kopiowe – oparte na dowolnym wzorze posuwowym noża,
  • obwiedniowe.

Toczenie realizowane na tokarkach jest najbardziej popularną metodą obróbki skrawaniem. Najpopularniejsza maszyna, która obrabia metale, to urządzenie wykorzystujące technologię CNC, czyli m.in. frezarki, tokarki czy elektrodrążarki. Obróbka CNC to przetwórstwo metali, podczas którego szczególną zaletą jest jakość powierzchni obrabianej. Zamknięte konstrukcje urządzeń oraz brak przekładni zębatych przekładają się na lepszy efekt pracy. Obrabiarki CNC doceniane są również ze względu na automatyczne kodowanie narzędzi oraz ich wymianę.

Frezowanie

Obróbka skrawaniem polegająca na użyciu wieloostrzowego narzędzia na frezarce. Obrabiarka zapewnia ruch obrotowy, natomiast przedmiot poddany modyfikacji jest objęty ruchem posuwowym. Na podstawie różnorodnego położenia osi ustalonego frezu – narzędzia do obróbki – można wykonać frezowanie obwodowe i czołowe, a także współbieżne i przeciwbieżne. Frezowanie obejmuje szeroki zakres materiałów – od metalu i drewna po tworzywa sztuczne.

Szlifowanie

Jeden ze sposobów obróbki skrawaniem, podczas którego dochodzi do obróbki ściernej. Narzędziem jest specjalistyczna taśma ścierna lub osełka i ściernica. Podczas procesu szlifowania dochodzi do precyzyjnej obróbki materiałów stalowych oraz nieinwazyjnego konstrukcyjnie zdzierania warstwy wierzchniej z materiałów poddanych obróbce.

Frezowanie 2D

Frezowanie 2D to obróbka materiału w jednej płaszczyźnie XY na danej głębokości. Szeroka gama frezów gwarantuje wysoką dokładność oraz możliwość uzyskania rożnego rodzaju efektów, dopasowanych do potrzeb Klienta.

Frezowanie 3D

Frezowanie 3D oferuje kompletne rozwiązanie do generowania wysokiej jakości ścieżek narzędzia. To odpowiedź na rosnące wymagania producentów odnośnie optymalizacji procesów wytwarzania.

Frezowanie 5D

Podczas frezowania 5D obrabiarka wykonuje dodatkowy obrót wokół osi Y i Z. Umożliwia to precyzyjne tworzenie dowolnych brył i detali, a także skracanie czasu realizacji zleceń przy jednoczesnym zwiększeniu jakości.

Grawerowanie

Poprzez grawerowanie osiągamy na powierzchni pożądane wzory i napisy. Zajmujemy się obróbką rożnego rodzaju materiałów, dbając o największą precyzję wykonywanych grawerów oraz terminowe realizowanie zleceń.

Gwintowanie

Gwintowanie – zaplecze w postaci tokarek i frezarek, które umożliwiają kształtowanie gwintów zewnętrznych i wewnętrznych, w różnych materiałach. MK Chemix działa w oparciu o indywidualne potrzeby każdego Klienta.

Inne usługi

Usługi – prace wykończeniowe, montażowe oraz ślusarskie (spawanie, lakierowanie, polerowanie, montaż elementów). Zapraszamy do kontaktu i przedstawienia swoich oczekiwań – doradzimy optymalne rozwiązanie!

Zadzwoń teraz, dowiedz się więcej o obróbce metali w technologii CNC