+48 531 870 090 biuro@mkchemix.com.pl

Park maszynowy

Jedne z najnowocześniejszych maszyn CNC w okolicach Mielca i podkarpaciu.

Park maszynowy MK Chemix

W ostatnim czasie zakład przeszedł modernizację obejmującą zarówno wyposażenie maszynowe jak i zaplecze socjalno-biurowe. Park maszynowy MK Chemix obejmuje ponad 20 maszyn i jest systematycznie powiększany. Firma prowadzi także usługi z zakresu profesjonalnego cięcia i gięcia blach, przy użyciu prasy krawędziowej oraz gilotyny CNC. Możliwości technologiczne obydwu maszyn pozwalają na precyzyjne wykonanie zamówionych elementów w bardzo szybkim czasie. Wszystkie maszyny obsługuje doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra, o dużej wszechstronności co pozwala na elastyczne dopasowywanie produkcji do potrzeb dyktowanych przez rynek.

MAZAK Integrex 300 IV T – to nowoczesne centrum obróbcze 5-cio osiowe z funkcją toczenia i frezowania.

Mazak Integrex 300 IV T

MAZAK VTC-800 / 20 SR – to nowoczesne centrum obróbcze 5-cio osiowe z funkcją frezowania

MAZAK VTC-800 / 20 SR

 

 

CIMAT CMT-48 VSR Basic to wyważarka, kompletne centrum umożliwiające przeprowadzenie wszystkich etapwów wyważania turbosprężarki.

CIMAT CMT-48 VSR Basic

Doważąrkę turbosprężarek CMT 48 VSR stosujemy do turbin wysoko-obrotowych. Wyważanie wirników turbin odbywa się w łożyskach własnych zamontowanych w fabrycznych korpusach turbin. Maszyna ta charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Ten typ wyważarki stosujemy wtedy, gdy chcemy sprawdzić czy przy prędkościach obrotowych zbliżonych do zaćmieniowych, wystąpią dodatkowe zjawiska dynamizmie na wirniku. Może to być na przykład odejście “zimnego” koła z osi wirowania np. na skutek ugięcia końcówki osi pod wpływem obciążenia momentem siły. Proces wyważania przebiega w jednej płaszczyźnie korekcyjnej, po stronie “zimnej”, przy prędkości obrotowej do 250.000 obr/min.

CIMAT TurboTEST to urządzenie służące do sprawdzania i regulacji układów zmiennej geometrii oraz pomiaru wydajności turbosprężarek.

CIMAT TurboTEST

Urządzenie umożliwia ustawienie zmiennej geometrii nie tylko względem przepływu strumienia powietrza przez jej łopatki, ale również współczynnika ciśnienia doładowania mierzonego na wyjściu turbosprężarki, gdy pracuje ona pod obciążeniem jak w samochodzie. Dzięki tej możliwości – wręczając zregenerowany produkt klientowi – mamy pewność, że turbina po zamontowaniu w pojeździe będzie generowała dokładnie takie samo ciśnienie doładowania jako nowa.

HAAS VF-1 – to nowoczesne pionowe centrum obróbcze (20″x16″ 508 x 406 x 508 mm)

HAAS VF-1

 

BANC PROVA “D” – stoisko do testowania alternatorów i rozruszników [rok produkcji 2015]

BANC PROVA

Dostępne procedury testowe:

  • Badanie alternatorów przy napięciu 12/24V do 3500W dzięki wzmocnionej podstawie, pryzmie “V” łańcuchowi blokującemu i 3-stopniowemu reostatowi [850W 14V]
  • Alternatory elektroniczne
  • Test elektronicznych regulatorów napięcia 12/24V
  • Test diod i płytek diodowych
  • Test izolacji (pola indukcyjne)
  • Test rozruszników do 11KW, z wykorzystaniem hamulca hydraulicznego (3 koła zębate)
  • Test osprzętu
  • Test wyposażenia elektrycznego
  • Wskaźniki cyfrowe
  • Płynna regulacja obrotów (200 – 4500 obr/min na wałku zębatki)

SUN-TECH Piaskarka PK 140 – piaskarka/oczyszczarka kabinowa, bezpyłowa

SUN-TECH Piaskarka PK 140

Piaskarka kabinowa PK-140 idealnie sprawdza się przy piaskowaniu i prowadzeniu prac antykorozyjnych na wyrobach z metalu, aluminium czy kamienia (np. piaskowanie felg, czyszczenie części metalowych, ram aluminiowych itp.)

Nowoczesne maszyny CNC do frezowania i toczenia

Usługi tokarskie i frezarskie wykonane są, wykorzystując najnowsze technologie. MK Chemix – zakład obróbki stali wyposażony jest w maszyny CNC o wysokich parametrach, które umożliwiają szybką i sprawną realizację zlecenia na wytoczenie, frezowanie bądź obróbkę danego produktu.